PVC Şerit Perde

Pvc Şerit PerdelerPVC Şerit Perdeler; Kullanım alanları genellikle gıda tesisleri, soğuk hava depo kapıları, market kapıları , depolar ve anteredepo vb. gibi yerlerdir.

PVC Şeritler ısı farkının olduğu yerlerle birlikte toz, sinek ,haşere gibi istenmeyen dış etkilere karşı önlem amacıyla kullanılmaktadır.

PVC şerit; 20 cm eninden başlar 40 cm enine kadar vardır ,kalınlık olarak ta 2 mm den 4 mm ye kadar vardır.

PVC Şerit Perde; Renkleri şeffaf, kırmızı, sarı siyah,buzlu,turuncu,yeşil vb. gibi renkleri vardır . PVC perdelerde miktarına göre özel olarak renk ve ebatta imalat yapabilmekteyiz.

PVC Şerit Perdeler kapının yüksekliği ve genişliğine göre , eni ve milimi ayarlanmaktadır.

PVC perde kullanılacak kapı büyüdükçe bini miktarını , şerit genişliğini ve milimini artırmakta fayda vardır.

şerit-perde-1
şerit-perde-2
şerit-perde-3
şerit-perde-4

şerit-perde-5
şerit-perde-6
şerit-perde-7 kopya
şerit-perde-8

şerit-perde-9
şerit-perde-10
şerit-perde-11
şerit-perde-12

PVC Şerit Perde Çeşitleri

PVC perde, genellikle endüstriyel sahalarda ya da iş yerlerinde kullanılmak için üretilmiş koruyucu bir ekipmandır. Bu ürünler, dışarıdan gelen toz, kir, sinek ve benzeri yabancı cisimlerin iç mekâna girmesine engel olmaktadır. Çok fonksiyonel olan bu perdeler, sıcak ve soğuk havanın etkisini de azaltmaktadır. Şerit perde üretiminde ise PVC bantlar kullanılmaktadır. Kullanım amacına göre farklı PVC bant tipleri ile üretilen perdeler farklı ölçülere ve genişliklere sahiptir. Pek çok iş yerinde koruyucu ekipman olarak tercih edilen PVC perde türleri geniş ürün çeşitliliğine sahiptir.

Şeffaf görüntüsü ile bilinen PVC perdelerin kendine has belirli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler ise kullanım alanlarının çeşitlenmesinde etkili olan başlıca faktörlerdir. Bu özelliklerin başında ise ısı izolasyonu gelmektedir. PVC şeffaf şerit perdeler ısı izolasyonu sayesinde yaz ve kış mevsimin özelliklerine göre iç mekânın ısı dengesini sağlamaktadır. Gürültü ve toz izolasyonuna sahip olması da kullanım avantajlarından bazılarına örnek verilebilmektedir. Ses iletimi düşük olduğu içi şeffaf PVC kapı perdesi çeşitleri kullanıldıkları alanlarda dışarının sesi içeride hissedilmez. Aynı şekilde plastik şerit perde türleri toz, kir, duman ve koku gibi olumsuz durumların geçişine engel olmaktadır.

Kullanım Alanına Göre PVC Şerit Perdeler

PVC perde işyerlerinde, fabrikalarda ticari işletmelerde sıkça kullanılmaktadır. Maliyetinin az koruyucu özelliklerinin yüksek olmasından dolayı iş yeri sahipleri PVC şerit perde çeşitlerini ihtiyaçları doğrultusunda tercih etmektedir. İşletmelerde kapı önlerinde, bölümler arasında geçişi sağlamak amacıyla, depo girişlerinde ve benzer yerlerde kullanılmaktadır. Şeffaf kapı perdesi olarak bilinen modeli büyük alanları bölme amacı ile kullanılabilmektedir. Bu şekilde farklı bölümler elde edilerek daha işlevsel bir kullanım alanı elde edilmektedir. Özellik olarak ise son derece koruyucu ve dayanıklı olan bu perdeler kullanıcılara uzun yıllar hizmet etmektedir.

Büyük işletmelerin depolarında depo perdesi olarak da PVC perdeler tercih edilmektedir. Kolay kullanım imkanı ve her türlü araç giriş çıkışının imkân sağlaması sebebi ile de son derece kullanışlı ürünlerden. Farklı boyutlarda üretilen PVC kapı perdesi iş yerlerindeki ihtiyaçları maksimum düzeyde karşılamaktadır. Gıda sektöründe de kullanım alanı yaygınlaşan PVC hava perdesi gıda üretim alanlarında hijyen sağlama açısından son derece güvenilirdir. Bu alanlarda hijyen perdesi olarak da adlandırılan şerit perdeler, dışarıdan girebilecek sinek, böcek ve çeşitli haşerelere karşı gıdaların muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Bunlara ek olarak gıda ürünlerini bakteri ve mikroorganizmalara karşı koruması açısından da son derece gereklidir.

PVC şerit perdelerin kullanım alanlarından biride soğuk hava depolarıdır. Buzdolabı perdeleri olarak adlandırılmış bu perdeler şoklama oda girişlerinde dışarıdan sıcak havanın içeriye girmesine engel olmaktadır. Aynı şekilde naylon perde soğuk ve şoklanmış gıdaları dağıtan kamyon içlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu perdeler bu alanlarda kapı açıldığı zaman ortamın ısısını korumada ve ısının dengede kalmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde taşınan ürünlerin daha güvenli ortamlarda bozulmadan muhafaza edilmiş olacaktır. Ayrıca soğuk hava depolarında kullanılan ticari plastik kapı şeritleri enerji tasarrufu sağladığı için de son derece avantajlı ürünlerdir.

PVC Şerit Perde Renkleri

PVC hava perdesi şeffaf rengi ile ön plana çıkan fonksiyonel ürünlerin başında gelir. Pek çok alanda ortam ısısını ve hijyenini korumak için tercih edilen bu ürünler maliyet olarak da kullanıcıları memnun etmektedir. Vinil şerit perde olarak da bilinen bu perdeler yarı saydam renk tonuyla da piyasalarda yerini almıştır. Kullanım amacına ve kullanılan alanın özelliklerine göre tercih edilen perdelerin farklı renkleri de ihtiyaç doğrultusunda üretilmektedir. Özellikle iş yerlerinde ısı muhafaza etmek son derece önemli bir sorundur. Bu soruna çözüm için en etkili yol ise pvc çıta perde, şerit perdeler kullanmaktır.

PVC Şeffaf Şerit Perde

Şeffaf PVC şerit perdeler soğuk havanın, tozun, böcek ve sineklerin içeriye girmesine engel olan koruyucu ürünlerdir. Kolay kullanımı olan bu ürünler çalışanlar için hiçbir şekilde olumsuz bir durum teşkil etmemektedirler. Şerit perde kapı kiti ise genellikle geçiş alanlarında kullanılmaktadır. Çeşitli işletmelerde ayrı bir bölüm olarak ayrılan alanlardaki sıcak havanın muhafaza edilmesinde de pvc kapı perdesi kullanılmaktadır. Sıcaklığı dengede tutmak amacıyla kullanılan bu perdelerin rengi genellikle şeffaftır. Enerji tasarrufu açısından da gerekli olan bu ürünlerin kaliteli malzemeden yapılmış çeşitleri uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Kullanım kolaylığı, enerjisi tasarruflu olmasının yanında pvc şerit perde çok fazla bakım gerektirmeyen basit ancak kullanışlı ürünlerdir. Ortamı dış etkenlere karşı iyi bir şekilde muhafaza etmeye yarayan koruyucu perdeler son yıllarda çok daha popüler bir hale gelmiştir. İş yerlerinin çok daha verimli kullanılmasına imkan sunduğu için oldukça fonksiyoneldir. Sürgülü şerit perdeler, asma şerit perde gibi çeşitlerde farklı kullanım alanına sahip çeşitleri de kullanıcıların tercihlerinde yer almaktadır. Havalandırma imkânının en kolay ve etkili bir şekilde yapılabilmesini sağlayan perdeler farklı markalar tarafından kullanıcılara sunulmuştur.

PVC Şerit Perde Fiyatları

PVC şerit perde fiyatları; perdenin kalitesine, boyutuna ve kullanılan alanın özelliklerine göre değişmektedir. Pvc şerit perdeler piyasalarda çeşitli markalar tarafından üretilip kullanıcılara sunulmaktadır. Her markanın üretmiş olduğu perdenin kalitesi farklılık gösterdiği için fiyatları da değişmektedir. Bu kapsamda kullanıcılar uzun yıllar ihtiyaçlarını karşılayabilir kalitede, dayanıklı, çizilmez malzemeye sahip türleri tercih etmelidirler. Bu ürünlerin malzeme kalitesi üst seviyelerde olduğu içinse fiyatları standart pvc perde türlerine göre daha yüksektir. PVC kapı perdesi ölçüleri, kullanım alanına göre değişebilmektedir. Ölçülerin genişlemesi fiyatlarının da yükselmesine neden olmaktadır.