Soğuk Oda Kapıları

Soğuk Oda Kapısı Sistemleri

Soğuk oda kapısı için endüstriyel ve kişisel depolama adına görev yapan soğuk hava depolarının, ısı yalıtımını ve dengesini korumak amacıyla dizayn edilen ürünler açıklaması doğru kabul edilmektedir. Soğuk hava deposu kapısı, soğutma sistemleriyle beraber oluşturulması ve ısı dengesi işlerini başarıyla yerine getirmektedir. Uzmanlar bir alanın soğutulması işlemlerinde ısı yalıtımının soğutucu kapı sayesinde kolaylıkla sağlandığını vurgulamaktadır. Bu bağlamda soğuk oda kapısı sistemleri tam yalıtımlı olacak şekilde soğuk oda kapısı üreticileri tarafından imal edilmektedir. İnternet üzerinden e-ticaret sayfalarında gerek restoran işletmelerin, gerek kurumların, gerekse kişisel soğuk hava deposu için teknik detaylarla üretilen farklı tasarımlardaki kapı sistemlerine ulaşılmaktadır.

İleri teknoloji ile üretilen paslanmaz soğuk oda kapısı yüksek kalite malzeme kullanımı ile görevinde başarı göstermektedir. Depo dondurucu kapılar sistemlerinde sağlamlık sızdırmazlık, yalıtım, estetik ve emniyet ön planda tutulmaktadır. Enerji verimliliği açısından dış ortama açılan soğuk hava kapısı sistemlerinde alüminyum pervaz, içi poliüretan dolgulu paslanmaz malzeme, poli-poli veya pvc yüzeyler dikkat çekmektedir. Soğuk oda kapısı sistemleri modelleri incelendiğinde çarpma soğuk oda kapısı, tek kanatlı bar kapısı çarpma kapı, çift kanatlı restoran kapısı, çarpma mutfak kapısı, çift yönlü ve tek yönlü, sürgülü makaralı sistemli soğuk oda kapısı, pencereli traffic doors yani flip flop kapılar dikkat çekmektedir.

Soğuk oda kapısı sistem uygulamalarında kullanılmak üzere farklı tiplerdeki tasarımlar kullanıcılara seçme avantajı sunmaktadır. Bunun yanında kapı yüzeylerinin isteğe bağlı olarak tasarlandığı, renk ve saç seçimin yapıldığı da eklenmektedir. Menteşeli ya da menteşesiz, sürgülü veya çarpma kapı şeklinde sunulduğu gibi bar kapısı modelleri de günümüz teknolojisi baz alınarak üretilmektedir. Böylece soğuk hava deposu kapı sistemleri hem işlevsel hem de görselliğin ön planda olduğu endüstriyel ürün kategorisinde yerini almaktadır. Soğuk hava deposu kapı sistemlerinin emniyet açısından da kilitlerinin içeride mahsur kalmayı önleyecek dizaynlarda tasarlandığı ve geniş alan soğutma sistemi ihtiyacı sırasında kullanıcıların her yönden artılarını göz önünde tutulduğu eklenmektedir.

Stor Soğuk Oda Kapısı

Stor soğuk oda kapıları pratik kullanımı, yüksek hijyen düzeyi sağlaması ve kolay takılıp çıkarılması yanında üstün kalite malzeme üretimi ile de ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıların zahmetsizce soğuk oda sistemi kurmasına destek sağlayan bu kapı modelleri odaların içerisindeki ısı miktarını istenen düzeyli sürekli olarak tutmaktadır. Bunun yanında toz, sinek ve haşere gibi istemeyen dış etkenlerden de stor soğuk oda kapıları sayesinde uzak durulmaktadır. Stor soğuk oda kapıları genelde market, depo ve antrepo yerlerinde tercih edilmektedir. Kaliteli ve sağlıklı materyaller kullanılarak üretilen stor soğuk oda kapıları şeffaf, kırmızı, sarı, siyah, turuncu ve buzlu görüntüleri ile de beğeni toplamaktadır.

Stor soğuk oda kapılarının enlerinin 20 cm ile 40 cm aralığında, kalıklarının ise 2 mm ile 4 mm aralığında değiştiği vurgulanmaktadır. Kapı pervazlarının yüksekliğine ve genişliğine göre ayarlanması da bu modellerin avantajları arasında gösterilmektedir. Soğuk hava deposu ve dışarısı arasındaki ısı farkına engel olan ve üstün ısı yalıtımı sağlayan stor soğuk oda kapıları gıda tesislerinin vazgeçilmezleri arasında gösterilmektedir. Tesislerde görev yapan çalışanların elleri dolu iken de kolayca soğuk hava deposuna geçişi da sağlayan bu kapı çeşidi işlevsel ve görevi engellemeyecek şekilde düşünülerek tasarlandığı da belirtilmektedir.

Yüksek Hızlı Soğuk Oda Kapısı

Yüksek hızlı soğuk oda kapıları soğuk hava depolarındaki istenen ısının korunmasında iyi bir performans sergilemektedir. Hijyen gerektiren ve özellikle gıdaların stoklandığı soğuk depolarda kullanılan yüksek hızlı soğuk oda kapıları paslanmaz, kaliteli malzemeleri ile uzun yıllar sağlamlık imkânı yaratmaktadır. Hiç ahşap malzemenin yer almadığı yüksek hızlı soğuk oda kapılarına poliüretan enjekte edildiği yazılmaktadır. Bu model soğuk depo kapılarının kapı kanadı, kapı kalınlığı, askı donanımı, yüzey sacı, kapı kasası, ısı köprüsü gibi önemli ayrıntıları son teknolojinin sağladığı imkanlar ile tasarlanmaktadır.
Genel olarak et entegre tesislerinde kendini gösteren bu kapı çeşidi işleme ve şoklama geçişlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Sağa ve sola kaydıma prensibi ile çalışan yüksek hızlı soğuk oda kapıları, Avrupa standartlarına uygun özel malzemeler kullanılarak imalatının yapıldığı da eklenmektedir. Ayrıca menteşeli ya da sürgülü üretilen yüksek hızlı kapıların, net geçiş ölçülerine göre imalatları sağlanmaktadır.

Sürgülü Soğuk Oda Kapısı

Sürgülü soğuk oda kapıları donmuş muhafaza odalarının ile şok odalarının en çok tercih edilen parçaları olarak tanınmaktadır. Genelde büyük ölçeklerde dizayn edilen sürgülü soğuk depo kapısı büyük alanların ısı yalıtımında kullanılmaktadır. Bu modeller de diğer çeşitlerde olduğu gibi hem standart ölçülerde hem de talebe göre özel ölçülerde üretilmektedir. Sürgülü soğuk hava oda kapıları PVC kasa veya alüminyum kasa olarak iki ayrı seçenekte imal edilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Sürgülü soğuk oda kapıları dört farklı tasarımı ile bilinmektedir. Bu tasarımlar aşağıda sıralanmaktadır.

  • Yatay Sürgülü,
  • Dikey Sürgülü,
  • Kontrol Atmosfer Soğuk Oda Kapısı,
  • Monoray Geçişli Sürgülü Soğuk Oda Kapısı.

Sürgülü soğuk hava depo kapılarının her bir tipi ısı yalıtımının gerekli olduğu her alanda mesaisini yüksek performans göstererek yapmaktadır.

Soğuk Depo Kapısı Fiyatları

Soğuk depo kapısı fiyatı fonksiyonuna, modeline, imalatında kullanılan malzemesine, markasına, boyutuna, detaylarına ve işlevselliğine göre farklılık göstermektedir. Soğuk depo ihtiyacı duyan işletmelerin, tesislerin veya kişilerin internet üzerinden üretici e-ticaret sayfalarını incelemesi önerilmektedir. Böylece satılık uygun fiyatlı ürünlere ulaşmak mümkün olmaktadır. Böylece kullanıcılar süreç içinde memnuniyet yaratan, ısı yalıtım konusunda başarılı, uzun yıllar kullanım imkânı sunan, her bir parçası endüstriyel ürün performansı gösteren soğuk depo kapılarına bütçe dostu rakamlarla ulaşmaktadır.